OGame

KATEGORIE :  [Strategiczne]  [Online]
 

  OGame -  Jedną z najstarszych darmowych gier przeglądarkowych na polskim rynku.  Perełka w swoim gatunku i zadziwiająca swoją żywotnością oraz jakością .  Przejmij kontrolę nad niewielką planetą i rozbudowując jej potencjał gospodarczy oraz militarny , rozpocznij budowe swoje międzygalaktycznego imperium. 


 Jednym z celów gracza jest gromadzenia trzech surowców: kryształu, metalu i deuterytu - poprzez rozbudowę , rozwijania infrastruktury, oraz tworzenia potężnej floty.  Oprócz ciągłego dbania o dopływ surowców, należy także zająć się obroną planety , szczególnie rozwojem technologiczny i budowaniem floty kosmicznej. Na pewnym etapie rozwoju, będziesz miał możliwość budowy bazy na kolejnej planecie i będziesz mógł ją rozwijać w analogiczny sposób.

 

  Kolejnym strategicznym punktem na twojej drodze, będzie stworzenie własnego księżyca, który pomoże ci w walce z flotami przeciwnika. Powstaje on wskutek zniszczenia dużej ilości statków kosmicznych, w okolicy twojej planety, ale dzieje się to bardzo rzadko. Jak cenny potrafi być księżyc, będziesz w stanie się przekonać w ciągu pierwszych dni, swojej kosmicznej przygody. Zarówno flota, jak i instalacje obronne planety, powinny być proporcjonalne do poziomu rozwoju, ale ostateczne decyzje należą do ciebie. Do wyboru w ramach uzbrojenia planetarnego, będziesz mógł budować działa laserowe, wyrzutnie rakietowe, wyjątkowo zabójcze działa jonowe czy działa Gaussa, siejące zniszczenia w pancerzach obcych statków kosmicznych.  Odblokowanie wszystkich możliwości obronnych, wymaga czasu i surowców, a jak wiadomo, nie można też zaniedbywać rozwoju floty. Zbudowanie floty jest też nie lada wyzwaniem, ponieważ zarówno myśliwce, jak i potężniejsze jednostki , wymagają dużej ilości surowców. Ale równocześnie pozwolą ci one, napadać na planety innych graczy i łupienie ich z bezcennych surowców. Tego typu wyprawy, pozwolą ci wejść na znacznie wyższy poziom rozwoju, niż pokojowa koegzystencja. Oczywiście musisz też pamiętać , że samotni gracze często padają ofiarą graczy związanych sojuszem, dlatego jednym z pierwszych twoich posunięć w grze powinno być dołączenie do sojuszu . Pamiętaj cały rozwój i siła jaką możesz osiągnąć, zależą tylko od ciebie. Ty decydujesz jaką strategie wybierzesz, czy wielki rozwój i stabilizacje, czy może wielką siłę militarną i podbój galaktyk. Więc sprawdź ją sam !!! 

 

  Premiera gry na:      ŚWIAT - 1 STYCZNIA 2002 / POLSKA - 20 STYCZNIA 2005     

PODPOWIEDŹ:
  STWORZENIE KSIĘŻYCA - najłatwiej jest umówić się z graczem, który ma planetę blisko nas, żeby    wysłał około 400 lekkich myśliwców. Oczywiście musimy mieć silną obronę żeby je zniszczyć i wtedy    powstanie księżyc.