Imperia Online

KATEGORIE :    [WOJENNE]  [STRATEGICZNE]  [HISTORYCZNE] 

Imperia Online   Jest grą osadzoną w krainie średniowiecza. Co czeka na rozpoczynających grę? Walka z przeciwnikiem, liczne podboje, rozbudowa średniowiecznej osady, produkcja surowców i historyczna przygoda! Zadomawiając się w grze poznajesz trzy dostępne mapy – globalną, imperialną oraz mapę prowincji. Zaczynasz ciężką pracę. Wznosisz budowle, starasz się o zajęcie dla ludności, trenujesz swoją armią. Miejscowość, która kiedyś była niewielką osadą będzie przeradzać się w piękne imperium.

Początek przygody

Zabawę zaczynamy od posiadania skromnej osady, w której znajduje się kilka podstawowych budynków, dzięki którym nasze królestwo może jako tako funkcjonować. Aby poznać podstawy rozgrywki na początku przejdziecie krótki samouczek, który dodatkowo rozbuduje waszą wioskę o kilka kolejnych budowli otwierających wam dostęp do nowych funkcji rozgrywki.

Dołącz do tysięcy graczy we wszechświecie, który nigdy nie śpi!  
Rozwijaj swoją małą wioskę, niech stanie się potężnym imperium!  
Pokonaj wszystkich, którzy mają odwagę Ci się przeciwstawić!
Stwórz własną dynastię królewską, która będzie sprawowała władzę nad Twoimi prowincjami i dowodziła Twoimi armiami.
Będzie także zawierała umowy dyplomatyczne z innymi dynastiami!


Do waszych obowiązków należy też zapewnienie dachu nad głową dla swoich poddanych, przydzielenie ich do pracy w poszczególnych budynkach, a także ustalanie stawki podatkowej, którą opłacają zatrudnieni przez was robotnicy.  W Imperia Online musicie też odpowiednio zarządzać wynajdywaniem nowych technologii. Są one podzielone na dwie kategorie: gospodarkę i militaria oraz otwierają dostęp do wielu ulepszeń pozwalających np. na zwiększenia pancerza wszystkich jednostek oblężniczych czy skrócenie czasu i zmniejszenie kosztów stawiania nowych budynków. W grze jest w sumie kilkadziesiąt takich odkryć i podjęcie decyzji, która z nich w jest danej chwili najważniejsza może wam pomóc w uzyskaniu sporej przewagi nad innym graczem.

 Wraz z rozwojem waszej osady zmienia się także jej wygląd. Drewniane budynki zamieniają się w imponujące, kamienne budowle, a wasza twierdza zmienia się z prostej warowni w imponujący zamek stanowiący dowód waszej potęgi. Obserwowanie, jak nasza osada zmienia się i rośnie to bez wątpienia jeden z najfajniejszych elementów rozgrywki.
 Kolejny ważnym elementem jest zadbanie o odpowiednie wyszkolenie armii, a także o stworzenie dobrze funkcjonującej gospodarki. Bez silnej ekonomii nie będziecie bowiem w stanie utrzymać odpowiednio dużej armii.  Musicie jednak pamiętać o tym, że potrzebne są wam surowce , które oprócz wydobycia możecie również zdobyć  np. poprzez handel. 

Rodzaje wojsk w  Imperia Online, macie do wyboru od piechoty i łuczników, przez kawalerię aż do ciężkozbrojnych rycerzy i maszyn oblężniczych. W sumie do wyboru macie kilkanaście jednostek dysponujących własnymi statystykami, takimi jak siła ataku i plądrowania, szybkość czy punkty życia. Dodatkowo, każda jednostka posiada unikalne dla siebie zdolności i tylko od was zależy jak wykorzystacie ich mocne i słabe strony tak, aby stworzyć jak najlepszą armię. Jest to  klasyczna wojenna strategia, która przypadnie do gustu wszystkim fanom tego typu produkcji. Aby odnieść w niej sukces będziecie musieli wykorzystać doświadczenie z innych podobnych , a także wykazać się sprytem oraz strategiczną smykałką. Jeśli jesteście gotowi na tego wyzwania, to Imperia Online przyciągnie was do monitora na wiele długich tygodni.